Kedy je možné konať za ready made spoločnosť?

Predzaložená spoločnosť alebo ready made spoločnosť s ručením obmedzeným je spoločnosť určená na predaj bez nadväzujúcej minulosti. V prípade, že máte záujem kúpiť ready made spoločnosť, musíte sa rozhodnúť o akú právnu formu spoločnosti máte naozaj záujem.

ready made sro

Je nutné valné zhromaždenie pri ready made spoločnosti?

V prípade, ak je odvolaný konateľ a je zvolený nový konateľ, po valnom zhromaždením je možné hneď konať za ready made. Na konanie za ready made spoločnosť je tiež potrebný súhlas na prevod obchodného podielu. Valné zhromaždenie však často nie je nutné a odvolanie sa vykonáva pomocou notárskeho zápisu. Ak teda chcete začať s rýchlym podnikaním, rozhodnite sa pre kúpu predzaloženej spoločnosti.

Čo všetko ponúka založenie ready made firmy?

Všetky spoločnosti a firmy, ktoré sa zaoberajú predajom ready made spoločností tak ponúkajú aj založenie spoločnosti s ručeným obmedzeným (s.r.o), akciové spoločnosti, verejné obchodné spoločnosti, zahraničné spoločnosti a mnoho ďalších. Dopredu zaregistrované obchodné spoločnosti splňujú všetky podmienky, ktoré sú stanovené zákonom, ktoré sa týkajú určenia predmetu podnikania až po splatenie základného kapitálu. Ready made firmy nevyvíjajú žiadnu obchodnú činnosť a nemajú žiadne záväzky.

Ako súvisí história spoločnosti spolu s predajom?

Pri ready made spoločnosti si každý zákazník môže okrem predmetu podnikania vybrať aj dobu ako dlho je spoločnosť zapísaná v obchodnom registri. História ready made spoločnosti je dôležitá najmä pri vykonávaní činnosti. Čím je história kratšia, tým je spoločnosť výhodnejšia a je možné, že sa aj rýchlejšie predá. Za túto históriu považujeme dobu ako je dlho spoločnosť zapísaná v obchodnom registri. Môže sa to hodiť pri získavaní bankového úveru, štátnych dotácií alebo pôžičky, keďže táto spoločnosť už má účtovnícku históriu.

Koho si vybrať na spoluprácu pri kúpe ready made firmy?

Keďže kúpu ready made spoločnosti by ste rozhodne nemali brať na ľahkú váhu, nemali by ste podceniť ani výber profesionálnej pomoci. Najlepšie je obrátiť sa na tím s profesionálnym prístupom a s mnohými skúsenosťami, ktoré môžu byť pre Vás len bonusom.