Chystáte sa kúpiť kuchynskú linku?

Výber a kúpa kuchynskej linky ovplyvňuje celkový vzhľad kuchyne. Ak sa rozhodujete o radikálnej zmene vašej kuchyne, mali by ste určite vedieť, čo od nej budete očakávať.

popup_split

Aké sú populárne materiály kuchynskej linky?

Veľmi populárne a nové materiály pre kuchynské linky sú materiály s vysokým leskom. Medzi najdrahšie varianty materiálov patria MDF dosky. Lacnejším variantom oproti lakovaným MDF doskám je MDF doska potiahnutá lakovanou fóliou. Pri výbere materiálu pre vašu kuchynskú linku si tiež všímajte aj opracovanie hrán. Kvalitný materiál kuchynskej dosky nemá lepené rohy ani hrany, tento detail by mohol skrátiť životnosť Vašej kuchyne. Dvierka kuchynskej linky sa vyrábajú napríklad z drevotriesky MDF, teda zo stredne tvrdej drevovláknitej dosky. MDF dosky majú dokonale hladký povrch, jednoduchú opracovateľnosť, odolné hrany a kompaktnosť. Vyrábajú sa bez nejakých lepidiel, s možnými ornamentmi, poprípade nalepením fólie môžu vytvárať rôzny dezén.

Je dobré sa rozhodnúť pre kuchynskú linku na mieru?

V štandardných rozmeroch, ktoré pasujú do väčšiny interiérov sa vyrábajú typizované kuchynské linky. Pri kúpe kuchynskej linky máte takmer vždy aj možnosť si dokúpiť ďalšie komponenty, ktoré neobsahuje kuchynská linka. Pri kúpe typizovanej kuchynskej linky dostanete pracovnú dosku spolu s hornými a dolnými skrinkami. Rozmery nijako neovplyvníte a tiež nemôžete zmeniť.

Sú kuchynské linky na mieru drahšie?

Kuchynské linky na mieru  sa odvíjajú najmä podľa vašich predstáv a samotných požiadaviek na linku. Linky na mieru sú rozhodne drahšou záležitosťou. Avšak výhoda kuchynských liniek na mieru je, že si môžete svoju linku vyskladať z jednotlivých komponentov, ktoré zapadnú do vašej kuchyne netypických tvarov s tým, že ich rozhodne využijete. Mali by ste si uvedomiť, že výroba kuchyne na mieru môže trvať nejaký čas, ak ju potrebujete čo najskôr.

Aká je cena kuchynských liniek?

Cena kuchynskej linky bez spotrebičov sa pohybuje v rozmedzí okolo 200 až 350 eur. Kuchynské linky vyrobené na mieru spolu z kvalitného materiálu kúpite približne za 2000 eur. Ak sa rozhodnete kúpiť jednotlivé skrinky v e-shope spolu s vlastnou montážou môžete tak ušetriť nemalé peniaze v porovnaní s kuchynskou linkou vyrobenou na mieru.