Tipy, na čo myslieť pri výbere detskej postieľky

Pri zaobstarávaní toho, čo všetko vaše prvé dieťa vlastne potrebuje, to môže byť miestami slušne náročné. Hlavne, ak ste úplne bez skúseností a neviete si predstaviť, čo všetko taký drobec potrebuje a na čo myslieť, aby ste mu doma zabezpečili príjemné a hlavne bezpečné prostredie.

Na vhodnú turistickú obuv je ešte skoro, nad tým si hlavu zatiaľ lámať nemusíte, ale taká detská postieľka, tak tú budete potrebovať od vášho prvého spoločného dňa doma.

Detská postieľka patrí medzi tie najpodstatnejšie veci, preto vám v tomto článku poradíme tak, aby ste investovali do postieľky, ktorá bude čo najviac vyhovovať vašim potrebám.

Veľkosť detskej postieľky

Myslím, že jedna z prvých vecí je, akú veľkú postieľku chcete. Hľadáte postieľku, ktorá vášmu drobcovi vydrží na prvý rok či dva alebo by ste privítali niečo trvácnejšieho?

Ak sa neviete rozhodnúť, je dobré zvážiť napríklad to, kde myslíte, že bude vaše dieťa spať. Plánujete mať detskú postieľku vo vašej spálni? V tom prípade sa vám bude hodiť skôr menšia postieľka, hlavne preto, aby nezabrala príliš veľa miesta. Samozrejme počítam s predpokladom bežnej spálne, kde dosť miesta zaberá samotná manželská posteľ a väčšinou v nich nebýva kvantum nevyužitého priestoru.

Naopak, ak by ste chceli, aby vaše dieťa spalo od malička vo svojej vlastnej izbe, myslím, že vôbec nie je zlý nápad kúpiť väčšiu postieľku, ktorá vydrží kľudne 5 – 6 rokov.

Úplne najlepším riešením mi však príde takzvaná rastúca posteľ, prispôsobí sa aktuálnym požiadavkám a môžete ju využiť rovnako ako malú kolísku pre pár dňové bábätko, taj aj ako veľkú pohodlnú posteľ pre 10 ročnú skoro teenagerku.

Bezpečnosť

Samozrejme rovnako dôležité je myslieť na to, aby bola postieľka, hlavne pre novorodeniatko stopercentne bezpečná. Ako to skontrolovať? Najjednoduchšie je samozrejme pozrieť sa či spĺňa bezpečnostné normy európskej únie o detskom nábytku, čo musí byť uvedené v základnom popise o danom produkte.

Samozrejme selský rozum nám napovie, že je dobré skontrolovať v podstate jej kvalitu. To z akého dreva je vyrobená, jej stabilitu, výšku zábran, medzery medzi spodnými lištami a podobne.

Cena

A samozrejme ako pri každom nákupe sa oplatí pozrieť si čo najviac podobných produktov a spomedzi tých, ktoré spĺňajú všetky vaše podmienky si vybrať tú, ktorá je za najlepšiu cenu. Samozrejme sa pripláca za dizajn a aktuálne trendy, ktoré budú za pár rokov patriť do starého železa. Preto odporúčam sa radšej ako na najmodernejší dizajn sústrediť predovšetkým na kvalitu.