batoztek-plny-lasky

Body pre bábätká je najdôležitejšia súčasť odevu

Kúpa oblečenia pre bábätká by sa nezaobišla bez nakúpenia zásoby detského body. Avšak pri jeho nakupovaní musíte myslieť najmä na to, že nemôžete nakúpiť zbytočne priveľa oblečenia, ktoré by nakoniec ani nemuselo dieťa vynosiť. Pri nakupovaní detského oblečenia, rovnako ako aj pri kúpe body pre bábätká je nutné, aby ste sa riadili viacerými faktami.

Ako sa riadiť pri kúpe body pre bábätká?

Novorodenci rastú veľmi rýchlo počas prvých mesiacoch svojho života, a práve preto je dôležité, aby ste nenakúpili zbytočne priveľa kusov oblečenia, ktoré by potom dieťa ani nemuselo vynosiť. Nezabúdajte však ani na to, že musíte odhadnúť dobrú veľkosť dieťaťa, aby sa v oblečení cítilo pohodlne a malo dostatočný komfort, ktorý bude potrebovať na hranie, spanie, odpočinok, jednoducho po celý deň.

Čo je dôležité pri kúpe body?

Pri kúpe body pre bábätká je potrebné, aby ste tiež vzali do úvahy ročné obdobie, v ktorom sa m dieťa narodiť. Ak sa má dieťa totiž narodiť v zime, tak Vám tým pádom budú zásoby letného a tenkého body, ktoré je vhodné nosiť počas leta alebo v jari, celkom zbytočné. Na druhú stranu, ak sa má dieťa narodiť v lete alebo v jari, tak sa s nakupovaním zásoby na zimu môžete rovno rozlúčiť. Kupovať oblečenie veľmi skoro dopredu a ešte v nespočetne veľkom množstve je teda naozaj zbytočné. Nezabúdajte, že v zime by ste mali dávať dieťaťu ako spodnú vrstvu tiež nejaké mäkké a bavlnené tričko.

Ako obliecť dieťa v zime?

V zime je nutné aby malo dieťa viac vrstiev. Preto by ste mali zvoliť najprv ako spodnú vrstvu nejaké tričko. Body pre bábätká v zime by malo byť s dlhými rukávmi a môže byť ako druhá vrstva. Ďalej nasledujú nejaké nohavice, svetre a teplé bundy.

Aké je potrebné zvoliť oblečenie pre bábätká v lete?

Počas prvých mesiacoch po narodení sa budú bábätká voziť v kočiaroch. Preto aby im nebolo príliš horúco pod všetkými vrstvami oblečenia a tiež prikrývok, je potrebné aby ste im obliekli nejaké vzdušné a bavlnené oblečenie, ktoré bude pre nich tiež pohodlné.