Stavba vlastného domu je dnes už veľkou raritou

Chystáte sa na stavbu vlastného domu? Tak to vám prajeme veľa šťastia, síl a vytrvalosti. Postaviť si vlastný dom bola niekedy v podstate samozrejmosť. Hovoríme o období tak 30-60 rokov dozadu. Dnes je to už veľkou raritou. Schopnosti domácich majstrov a kutilstvo celkovo sa z našich životov v podstate vytráca. Stále sa však nájdu výnimky a možno práve vy patríte medzi nich. A možno zistíte ako veľmi vás to baví a pustíte sa do obrovských stavebných projektov podobne ako delta slovakia, firma zaoberajúca sa stavebnými projektami od A po Z.

Kedy nastala tá zmena a prečo si dnes už ľudia bežne domy nestavajú?

Odpoveď je jednoduchá. Postupne. Konkrétne takto:

1. Nie je kde, lebo je nás skrátka veľa:

Myslím, že jedným faktorom je to, že ľudia sa celkovo začali sťahovať z dedín do miest. Tam si človek len tak na pozemok miesto nenájde a je rád, že kúpi byt za rozumnú cenu. Dopyt presahuje ponuku. Ani na dedinách to s voľným miestom také veselé nie je.

2. Ľudia to nevedia:

Vrcholom kutilstva mnohých dnešných mužov je položiť si podlahu s leveling systemom. Postaviť vlastný dom je proste nad naše sily.

3. Nemáme čas:

Ľudia sú vyťažení prácou. Predstave práce na dome po práci je pre väčšinu ľudí desivá a nepredstaviteľná.

4. Potreba aktívneho odpočinku

Ľudia chcú po práci aktívne odpočívať, pretože väčšina dnešných prác prebieha pasívne. V kancelárii, za počítačom, na pracovných stretnutiach a podobne. Po práci sa preto človek rád zrelaxuje ideálne športom či welnessom. Na ďalšiu dynamickú aktivitu v podobe stavby domu nie je skrátka chuť.