Keď vám pomôže veštba

Jana bola na dne so svojimi silami. Celý jej svet, ako ho poznala sa zrútil. Bola čerstvo po rozvode, deti odišli z domu a zakladali si vlastné rodiny a aby toho pre ňu nebolo málo vyhodili ju z práce. Jana bola skutočne na pokraji zrútenia. Nevedela čo si počať. Bola uprostred existenciálnej, životnej, psychickej a emočnej krízy.

Prvým vážnym problém boli financie. Už bola pol roka bez práce a všetky úspory sa jej minuli. Začala predávať všetko, čo nebolo potrebné pre bežný život. Starožitný drevený stolík ktorý mala po babičke, starožitné lampy a kreslo. To všetko predala za výborné ceny. Ďalej prišli na rady obrazy, cenné aj menej cenné. A keď predávala aj svoj milovaný ratanový nábytok z terasy, vedela, že už to takto ďalej ísť nemôže.

Raz cez víkend stretla na prechádzke v meste starú dobrú kamarátku Katku zo školy, vždy sa mali veľmi radi, len osud odvial každú iným smerom, takže sa už pravidelne nestretávali. Boli veľmi radi, že sa vidia a hneď spolu zašli na kávu, kde si zdieľali svoje životné osudy. Katka sa venovala vešteniu, astrológii a ezoterike a ponúkla Jane, že by jej mohla vyložiť karty a vytvoriť mesačný horoskop a možno uvidí, že hviezdy majú pre ňu pripravenú krajšiu budúcnosť. Ako sa hovorí, topiaci sa aj slamky chytá a aj keď Jana bola veľmi racionálny na horoskopy neveriaci človek, povedala, že za pokus nič nedá.

Hneď na druhý deň sa stretli znova a Katka Jane vykladala jej budúcnosť. Skutočne jej karty priali. Videla tam novú dobrú prácu, šťastie, radosť a črtajúci sa vzťah.

Jana dodnes nevie, či to mala skutočne napísané v hviezdach alebo len uverila Katkiným slovám a začala podľa nich žiť, ale v každom prípade, jej svet sa od toho momentu začal znova meniť ale tento krát k lepšiemu. Našla si dobrú prácu, začala byť finančne ukotvenejšia a verte, či neverte na konci mesiaca mala Jana prvé rande s jej doterajším partnerom.