Eko kozmetika – to najlepšie pre vaše telo

Vedeli ste, že naša pokožka absorbuje až 60% zloženia produktov, ktoré na ňu nanášate? Mali by ste si preto veľmi dobre premyslieť, aké krémy, mydlá, balzamy kupujete. V súčasnej dobe plnej chémie by sme mali našej pleti dopriať iba to najlepšie. Máme ju len jednu a prežije s nami celý život. Úsmevy, slzy, hnev, mnoho slnečných lúčov, mráz, ktorý naráža na naše líca. Tým všetkým prechádza spolu s nami, a preto si zaslúži kvalitnú starostlivosť.

Prírodná kozmetika, čo to vlastne znamená?

Bio kozmetika sa viaže s prírodou a so všetkým, čo z prírody vychádza. Je charakteristická tým, že neobsahuje žiadne syntetické látky ako napríklad konzervačné látky, umelé farbivá, nie je parfumovaná, neobsahuje parabény. Eko kozmetika určite neobsahuje ropu a deriváty a nenájdete v nej ani žiadne geneticky modifikované zložky. Ak si teda máte vybrať krém či telové mlieko, nepochybne by ste mali siahnuť práve po prírodnej kozmetike, ktorá dá vašej pleti iba to najlepšie. Tak, ako sa prostredníctvom pórov vstrebávajú do tela všetky prírodné látky, rovnako tak sa do pokožky vstrebávajú syntetické látky. Rozdiel je však v tom, že telo sa týchto syntetických látok nevie zbaviť a následne sa dostávajú aj do ľudských orgánov a tkanív. 

Bio kozmetika je v súčasnosti natoľko rozšírená, že na trhu nájdete produkty pre starostlivosť o vlasy, tvár, telo. Eko kozmetika je dostupná aj čo sa týka starostlivosti o ústnu dutinu a na svoje si prídu tiež muži. Zohnať ju nie je žiaden problém, dôležité je už iba to, aby ste sa pre ňu rozhodli a urobili jej vo vašej kúpeľni miesto.

Príroda všade navôkol

Prírodná kozmetika nemusí byť to jediné, čo vás s prírodou spája. Nielen vaše telo, ale aj vaša domácnosť môže byť eko. V domácnosti máte možnosť tiež využívať ekodrogériu a teda nie len kozmetické produkty, ale zároveň produkty na pranie, na čistenie riadov a dostupné sú tiež bio produkty na intímnu hygienu. Bio kozmetika to nie sú iba šampóny či sprchové gély, ale napríklad aj prateľné odličovacie tampóny, bambusové tyčinky do uší, čistiace hubky a podobne. 

Vpustite do svojho života prírodu a budete sa cítiť omnoho lepšie!