Čakám tretie dieťa, syna!

Som tehotná matka dvoch detí. Teda troch, to tretia je teda prirodzene, keďže som tehotná, na ceste. Niežeby som nevedela, čo robiť s deťmi, veď ich mám predsa už dve. Ale napriek tomu, som sa dostala do situácie, ktorá mi nie je úplne prirodzená a tak trochu neviem, čo ma čaká a tak trochu mám z toho celého obavy. Čakám totiž chlapca, teda syna, chlapčeka, z ktorého vyrastie syn a neviem prečo, ale obávam sa, či tú mužskú energiu budem schopná uchopiť. Mám síce dve deti, ale sú to dievčatká s ktorými sa robia predsa len všetky tie dievčenské veci. Vyrastala som s dvoma mladšími sestrami, môj otec mal dve sestry a mama dve sestry a celý náš rod je proste prešpikovaný silnou ženskou líniou. Musí to byť riadny chlapák, keď sa k nám takto dobojoval. Asi bude po ockovi.

Tak problém však spočíva v tom, že ja fakt netuším, čo s ním budem robiť. Zbierať hokejové kartičky a chodiť na futbal?  Možno vám to príde trápne, ale ja fakt neviem, čo s tým. Môžete mi nejako poradiť? Chcela by som pomôcť hlavne v nasledujúcich bodoch.

  • Hlavný bod. Ako z neho vychovať muža. Rozdiely medzi výchovou dievčat a chlapcov, respektíve, ako z neho neurobiť dievčatko v nohaviciach či skôr chlapca v sukni?
  • Naozaj je v poriadku bojovať? Musíme sa hrať na rytierov a všetky tieto veci? Je to potreba? Ak áno poprosím názorné ukážky.
  • Dievčatá. Sex. Masturbácia. Všetky tieto veci z pohľadu vhodného pre chlapca. Prvú menštruáciu s ním zažívať nebudem. Majú chlapci nejaké prechodové rituály.
  • A posledný a myslím, že najťažší bod ako prijať tú nánu, ktorá pre neho bude raz dôležitejšia ako jeho vlastná matka?

Ďakujem za všetky možné aj nemožné odpovede na moje strašne zvláštne a trápne otázky!