Život je zmena

Lucka bola šťastne vydatá už 8 rokov. Mala dve krásne dcéry Jasmínku a Sabinku a milovala svojho manžela Jozefa. Aspoň si to vždy úspešne myslela. Žili spolu krásny spokojný život. Chceli sa odsťahovať z mesta na dedinku, kde kúpili starý domček, ktorý si postupne svojpomocne pomaly opravovali.

Lucka však vždy hľadala v živote ešte niečo viac, ako krásnu spokojnú rodinku, domček, manžela a spokojný život. Chcela viac. Chcela sa rozvíjať. Chcela byť deň za dňom lepším človekom. Začala sa zaoberať osobnostným rozvojom, chodila na rozličné kurzy, meditačné stretnutia a nakoniec sa zoznámila s jógou. Stretla tam Ivana. A Ivan bol jej láska na prvý pohľad. Nevedela to vysvetliť, bolo to silnejšie ako ona.

Kedže ale bola slušne vychovaná mladá žena, svoju lásku k nemu tajila celé dva roky a snažila sa stále šťastne nažívať so svojim maželom. Po dvoch rokoch sa to však stalo. Lucke bolo čoraz viac jasné, že aj Ivan k nej niečo cíti a po jednom spoločnom večeri s kamarátmi, keď zostali úplne samy sa prvýkrát pobozkali.

Lucka musela ísť s pravdou von. Pre Jozefa to bolo veľmi kruté a bolestivá, ale Lucia už ďalej nevedela zostávať v tom klamstve.

Po mesiaci sa odsťahovali a začala bývať s Ivanom. Jasmínka a Sabinka boli našťastie ešte malé dievčatká, obidve mali 4 roky – sú to dvojčatká a so zmeny sa takzvane vyhrali.

Jediný, kto stále trpel bol Jozef a vlastne aj Lucia, ktorá aj keď bola s milovaným Ivanom mala Jozefa stále rada a trápilo ju, že trpí.

Všetko sa zmenilo, keď si Jozef našiel novú prácu. Predým pracoval na nie veĺmi pozitívnom mieste a už dlhšie ho to trápilo. Povedal si, že začne podnikať a založil si firmu na tepovanie sedačiek. Počas svojej novej práci sa zoznámil s Erikou a dnes už spolu majú dve ďalšie spoločné deti a aj on je oveĺa štatnejší ako bol s Luckou.

Niekedy sa zmien, aj keď sú bolestivé, netreba báť. Možno nás za rohom čaká niečo krajšie.