Ako si môžete spríjemniť dovolenku s katamaránom?

loď pri západe Slnka

S katamaránom si môžete užiť plachtenie v súkromí so svojou rodinou, ktoré vám prináša veľa výhod a nezabudnuteľných spomienok na dovolenku. Katamarany sú rovnako obľúbené, ako prenájom plachetnice Chorvátsko. Budete tak mať možnosť dostať sa na výnimočné miesta a užívať si atmosféru mora a pocit slobody.

Ako funguje katamarán

Katamaran sa skladá z dvoch trupov, ktoré sú spojené rámom. Obľúbený je najmä vďaka svojej stabilite a priestoru, ktorý ponúka. Rovnako ako lode alebo niektoré plachetnice môže byť tiež poháňaný motorom. V každom trupe katamaránu je uložený jeden motor. Princíp plachtenia je pre katamarany a jednotrupové lode takmer rovnaký, katamarán sa môže ťažko ovládať pre svoju ľahkosť. Oproti plachetniciam sú katamarany rýchlejšie a ich ponor vám umožňuje sa plaviť na miestach, kde by ste sa na jednotrupovej lodi nikdy nedostali. 

Prenájom katamaránu

Prenájom plachetnice Chorvátsko zahŕňa aj plachetnicový katamarán, ktorý oceníte vďaka jeho priestoru a stabilite. Sú populárne predovšetkým na rekreačné plachtenie a oddych na mori. Na plachetnice sú paradoxne bezpečnejšie jednotrupové lode. Katamarany sa dajú jednoduchšie ukotviť než jednotrupové lode, skvelo zvládajú otáčanie okolo svojej vlastnej osi. Ak budete hľadať prenájom katamaran Chorvátsko alebo prenájom plachetnice Chorvátsko, tak nájdete mnohé agentúry, vďaka ktorým si budete môcť svoju dovolenku pri mori príjemne spestriť. Nie všetky agentúry ponúkajú hodnotu za peniaze (value for money) ako je to v prípade agentúry LuxurySailing.eu. Treba vyskúšať na vlastnej koži viacero agentúr a potom až pochopíte, aký je naozaj rozdiel v kvalite ponúkaných služieb. 

Stabilita plachtenia

Katamarán je obľúbený vďaka svojmu priestranstvu , čo môže byť najväčšou výhodou pre ľudí, ktorí nemajú s plachtením na mori veľa skúsenosti. Počas toho ako plachtíte na katamaráne môžete v pokoji jesť, piť červené víno, sedieť alebo sa dokonca aj prechádzať. 

Kotvenie 

Lode s jedným trupom je možné ukotviť v prístavoch, alebo na bójkach avšak katamarany môžete pokojne ukotviť aj na kotve v plytkých zátokach alebo v blízkosti pobrežia. Prenájom katamaránu bude pre vás výhodnejší ako prenájom plachetnice Chorvátsko, pretože vaša loď bude priestrannejšia než klasická plachetnica. Kúpeľne a kajuty sú tiež priestrannejšie, pretože sú rozšírené na dva trupy a pri katamarane 50 feet si rozhodne nebudete udierať hlavu. Katamaran vám tiež ponúka väčší palubný priestor.