Čo som sa naučila od muža, ktorý posilňuje

Sú to necelé 4 roky, čo som začala randiť s mojím nastávajúcim. Od mojich predchádzajúcich sa líšil jednou výraznou vecou – pravidelne posilňoval, chodil do fitka a celkovo sa staral o to ako byť zdravý, silný a fit. A to bola oproti všetkým punkáčom, rockerom, umelcom a intelektuálom s ktorými som chodila predtým, poriadna zmena.  Ja sama som sa o šport nikdy veľmi nezaujímala a už vôbec som nikdy nejako pravidelne nešportovala.

Pred nedávnom som stretla kamarátku, ktorá sa chce dostať do formy a začala pravidelne cvičiť. Bola som prekvapená, čo všetko som jej dokázala poradiť, čo všetko som sa od svojho prirodzene za 4 roky nášho vzťahu o posilňovaní naučila. Chcete to vedieť aj vy? Tak potom smelo čítajte ďalej!

  • Ľudia posilňujú z rôznych dôvodov. Prvá skupina ľudí posilňuje kvôli sile, ja som si ich nazvala siláci. Je im jedno v čom idú cvičiť, moc to neriešia. Cvičia hlavne cviky z ktorých naberajú funkčnú silu. Tá je pre nich najdôležitejšia. Ďalší z nich kulturisti alebo takzvaní body-builderi cvičia predovšetkým preto, aby im narástli veľké svaly a aby mali dokonalé telá. Ide im o to vyrysovať sa, ale funkčnú silu až tak moc neriešia. Veľakrát sú teda silní dosť neefektívnym spôsobom, že tú silu nabratú pri takomto type posilňovania pri reálnych potrebách nevyužijú. Posledná skupina ľudí sú tí, ktorí cvičia, kvôli nejakému inému športu, ktorému sa väčšinou aktívne venujú, plavci, futbalisti, kanoisti, proste hocijaký športovci. Cvičia viac kvôli tomu aby si zlepšili výdrž, silu alebo výkon.
  • Obohatíte si slovnú zásobu slovné spojenie ako proteín alebo gainer po tréningu, bench alebo tabata pre vás nebudú už len zhluky písmen.
  • V neposlednom rade sa dozviete aj veľa o vyváženej a kvalitnej strave. K efektívnemu športovaniu zaručene patrí.

A tak sa vzájomne obohacujeme, môj muž vie, že existuje kvetinové povlečenie na krásne slovenské postele a ja rozumiem tomu čo myslí tým, keď mi povie „dnes som zdvihol 125 na bench.“